IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Fabuła forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar
Liczba postów : 226
Join date : 23/08/2017

#1PisanieTemat: Fabuła forum   Sro Wrz 13, 2017 2:13 am

Fabuła forum rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której co prawda istniało większość gildii znanych z podstawowego kanonu, ale ich genezy, dzieje oraz wszystkie powiązane historie znacznie różnią się od tych znanych z mangi i anime Fairy Tail. Na wstępie warto zaznaczyć, że w tej linii czasowej nigdy nie urodziła się żadna postać znana z kanonu mangi i anime. Nie można mieć zatem żadnych powiązań z dowolną postacią, która wystąpiła w mandze. Wszystkie wydarzenia jakie do tej pory miały miejsce w tej linii czasowej, zainicjowały postacie stworzone przez twórców forum. Nie zdarzyły się również żadne znane wydarzenia z mangi i anime Fairy Tail (począwszy od walki z Dukem Averlue, skończywszy na bitwie z Imperium Alvarez). Nie ma także żadnych alternatywnych trybów czy wersji magii takich jak dowolnego rodzaju Zabójcy. Magia już sama w sobie jest czymś unikalnym.
Wyjątkiem są lokalizacje - miasta oraz miejsca szczególne dla uniwersum (np. kraje sąsiadujące z Fiore). Na forum są one przedstawione identycznie jak w mandze, o ile nie zostały zmienione na potrzeby fabularne, głównie mamy tu na myśli wojnę, która wykreowała cały obraz panujący na forum.

Ludzie odkryli magię dawno temu, nie sposób jest określić dokładną datę użycia pierwszego zaklęcia. Stare księgi mówią, że obecna jest ona na świecie od początku istnienia planety, ale dopiero od trzech tysiącleci ludzie potrafią w jakiś sposób z nią współdziałać. Z początku stosowali ją tylko i wyłącznie jako minimalną pomoc w codziennych czynnościach, z czasem jednak stała się ona również głównym źródłem energii, który jest odpowiednikiem między innymi znanego nam prądu, czy też przyczyną głównych konfliktów, bowiem magia jako niewyczerpalne źródło wszelkiej materii, była w niektórych przypadkach towarem deficytowym. Pojawiły się co prawda przedmioty, które mogą nosić w sobie więcej lub mniej magii, ale tak naprawdę tylko istoty organiczne potrafią w pełni współpracować z tym rodzajem energii.
Problem polega jednak na tym, że populacja magów jest dosyć mała, uznaje się, że tylko jeden procent istot na planecie może używać magii i też nie zawsze jest to naturalne, niektórzy ukazują tendencję do władania magią niezależnie od swoich zamiarów, inni latami muszą szkolić się, by móc osiągnąć pewien poziom. Fakt jest jeden - magia jest wszechobecnym, nieskończonym źródłem energii, które spowija całą planetę.

Gdy tylko ludzkość dostrzegła potencjał magii, prężnie zaczęła się rozwijać w jej użytkowaniu, co zaowocowało błyskawicznym rozwojem, uzależnionym jednak od pewnych zasobów magicznych. To dzięki magii powstały miasta czy pracują różnorakie maszyny. Szybko jednak okazało się, że niesie to za sobą pewne konsekwencje - ludzie zaczęli używać magii w nadmiarze i to w sytuacjach, w których jej użycie nie było wskazane. Pojawiły się pierwsze organizacje przestępcze, które potem zaczęły się rozwijać i prowadziły do różnych konfliktów. W odpowiedzi na ich czyny powstały organizacje mające przeciwdziałać różnym zajściom. Z czasem te grupy przeistoczyły się w magiczne gildie, które zostały uznane prawnie za te przestrzegające prawa (legalne) oraz te nieprzestrzegające go (nielegalne). Za datę powstania pierwszej, legalnej, zarejestrowanej gildii uznaje się 31 grudnia X658 Jedną z pierwszych gildii, jakie od samego początku były legalne, była gildia Fairy Tail, dziś znane jako Fairy Wings. Wraz z upływem lat na świecie zaczęły się pojawiać kolejne (m.in. Blue Pegasus, Mermaid Heel i wiele innych), powstały nawet organizacje takie jak 10 Świętych Magów, czy Rada Magiczna, które miały za zadanie kontrolować w danych obszarach użytkowanie magii. Wszystko jednak skończyło się wraz z wybuchem Wielkiej Wojny.

Wielka Wojna to wydarzenie, które najbardziej odbiło się na całym wymiarze, w którym rozgrywa się akcja forum. Jest to długi, ośmioletni konflikt, w który został wplątany cały znany nam świat. Przyjmuje się, że wojna wybuchła w X982 roku w momencie, w którym legiony wojsk z alternatywnego wymiaru demonów, przeprowadziły skoordynowane ataki na największe miasta całego świata.
Po początkowym szoku, ludzkość szybko otrząsnęła się i już niecałe kilka tygodni po wybuchu wojny, utworzyła specjalne jednostki złożone z ochotników, żołnierzy zawodowych, runicznych rycerzy, czy w końcu magów. Każdy, kto w czasie dowolnego momentu wojny miał piętnaście lat i potrafił posługiwać się magią, został powołany do wojska, co pozwoliło na postawienie skutecznego oporu. Nawet część nielegalnych postanowiła wspomóc wymiar ludzi, inne z kolei wyczuły okazję do wzbogacenia się kosztem zdrady własnego gatunku i wsparły demony.
Walki trwały osiem lat, aż w końcu dzięki geniuszowi takich osobistości jak Namikawa, gen. Dragunov czy Jin Kazama, w końcu zakończyły się zwycięstwem wymiaru ludzi. Demony zostały przegnane z powrotem do swojego wymiaru, portale zostały zamknięte, a na Ziemię znów powrócił pokój. Za datę zakończenia wojny uznaje się 2 lipca X990.
Niestety, wojna przyniosła ogromne straty. Wielu ludzi zginęło, miasta zostały doszczętnie zniszczone, a wszystkie gildie zostały zdelegalizowane. Poprzednia generacja dziesięciu świętych magów (z wyjątkami), mistrzowie gildii, członkowie gildii, niezależni magowie, generałowie wojsk Fiore i większość innych ważnych osobistości całego świata straciło życie.
Królestwo Fiore podupadło, co poskutkowało utratą wielu terenów, między innymi na rzecz nowej, niezależnej gildii Armored Jaguars, która z czasem ogłosiła, że jest niepodległym państwem. Rok po zakończeniu konfliktu, na zgliszczach Fairy Tail powstała pierwsza, powojenna, legalna gildia - Fairy Wings. To dało sygnał dla innych magów, że jeszcze jest szansa na odbudowę całego świata. Niedługo potem powstawały kolejne gildie - legalna Iron Fist, nielegalna Hellhounds oraz tajna LSN.
Po dziesięciu latach od zwycięstwa świata nad demonami, wszyscy władcy zgodnie ustanowili, iż od dnia dzisiejszego, data zmienia się z X999 na Y000, rozpoczynając tym samym nową erę dla wymiaru ludzi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Fabuła forum
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Rasy Smoków
» Syriusz Black
» Jessi

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ABC :: Informator-